Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

CARREFOUR OTWORZY SIĘ W NIEDZIELE

Kolejna sieć detaliczna zamierza otworzyć swoje sklepy w niedzielę. Tym razem placówki pocztowe będą udawały sklepy francuskiego Carrefoura.

Jak donoszą Wiadomości Handlowe Carrefour Polska podpisał umowę o współpracy z firmą Pointpack dotyczącej prowadzenia w sklepach sieci handlowej, na zasadzie agencji pocztowej.

W niedzielę działa już ponad 120 sklepów franczyzowych sieci Carrefour Express w Polsce. Pozwalają na to obecne przepisy prawa.

Carefour to kolejny gracz na polskim rynku, który za pomocą wytrychu o działalności placówek pocztowych postanowił obejść zakaz niedzielnego handlu. Wcześniej na podobne kroki zdecydowali się m.in. właściciele Biedronki, Żabki, Dino a ostatnio Kaufland.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.