Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BYŁY ZARZĄD KGHM BEZ ABSOLUTORIUM

Akcjonariusze KGHM Polska Miedź nie udzielili w piątek absolutorium za 2023 r. pięciu byłym członkom zarządu z prezesem na czele. To kolejna tego typu decyzja w państwowych spółkach.

BYŁY ZARZĄD KGHM BEZ ABSOLUTORIUM

Absolutorium za 2023 rok nie otrzymali były prezes Tomasz Zdzikot oraz wiceprezesi: Mirosław Kidoń, Marek Pietrzak, Marek Świder, Mateusz Wodejko. Decyzja jest zgodna z wnioskiem obecnej rady nadzorczej miedziowego giganta, przedstawionej dwa tygodnie temu.

To kolejny przypadek braku skwitowania dla byłego zarządu państwowej spółki po przejęciu władzy przez nowy rząd. Wcześniej taki los spotkał już byłe władze m.in. Orlenu, Tauronu, Bogdanki, Grupy Azoty czy PKP Cargo.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.