Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

BYŁY SZEF MOSSADU DORADCĄ WSPÓŁWŁAŚCICIELA EOBUWIA

Były szef Mossadu został doradcą inwestycyjnym SoftBanku – największego na świeci funduszu inwestującego w technologię, od niedawna wspólnika CCC i Cyfrowego Polsatu w spółce eObuwie.

BYŁY SZEF MOSSADU DORADCĄ WSPÓŁWŁAŚCICIELA EOBUWIA
Yossi Cohen, FOT.: Kobi Gideon / GPO Israel, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68957821

Yossi Cohen z szefowania izraelskiemu cywilnemu wywiadowi zrezygnował ledwie miesiąc temu po 5 latach w gabinecie szefa Mossadu. Obserwatorzy sądzą, że zatrudniając Cohena japoński Softbank chce się dobrać do bardzo szybko rosnącej izraelskiej sceny startupowej, z której dotychczas wyrosło już 18 technologicznych startupów wartych ponad miliard dolarów – dwie na każdy milion mieszkańców. W ojczystej dla SoftBanku Japonii – ledwie 6, czyli jedna na dwadzieścia milionów mieszkańców.

CZYTAJ TEŻ: PEGASUS JAK SIĘ USTRZEC? AMERYKAŃSKĄ KARTĄ SIM. NYT UJAWNIA KULISY POWSTANIA, ROZWOJU I ROZKŁADU NSO GROUP

Izraelskie startupy są bardzo obiecujące m.in. w zakresie cyberbezpieczeństwa – obficie czerpią bowiem z wiedzy i doświadczeń izraelskich inżynierów wojskowych. Mocno rozwiają się również w zakresie internetu rzeczy – tu do odkrycia i skomercjalizowania jest nadal święty Graal IoT, czyli szyfrowanie. Technologia znana ze zwykłego Internetu nie nadaje się do IoT, bo jest zbyt droga.
SoftBank inwestując w izraelskie startupy ma prawdopodobnie nadzieję powetować sobie straty na rynku chińskim, gdzie zmiany regulacyjne doprowadziły do silnej przeceny spółek technologicznych.

BYŁY SZEF MOSSADU DORADCĄ WSPÓŁWŁAŚCICIELA EOBUWIA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planach rozwoju wchodzącej na giełdę hiPower Energy, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackiem Gliniakiem, prezesem hiPower Europe.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy Polska jest gotowa na deeptech rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 ze Sławomirem Olejnikiem, prezesem Innovative Poland Foundation.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki XTBPL rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Filipem Grankiem, prezesem XTPL s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wkrótce ruszy nowa edycja programów zarządzanych przez PFR Ventures, które będą zasilone z unijnego budżetu.

%d