Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BUFFETT NADGRYZŁ JABŁKO W SWOIM PORTFELU

Po raz pierwszy od 3 lat Warren BUffett sprzedał akcje Apple i jednocześnie zwiększył zaangażowanie w spółki paliwowe. Ogromnej redukcji wyrocznia z Omaha dokonała także na akcjach Hewlett-Packard

WARREN BUFFET
WARREN BUFFET

Jak co kwartał amerykańskie fundusze z aktywami powyżej 100 milionów dolarów muszą wyspowiadać się przed komisją papierów wartościowych ze zmian jakich dokonały w swoich portfelach.

W 4 kwartale ubiegłego roku Buffett sprzedał ok 10 milionów akcji Apple redukując tym samy swój udział o nieco ponad 1 proc. Mimo to producent iphonów zajmuje wciąż najwyższa pozycję w portfelu Buffetta wynoszącą ponad 50 procent i nominalną wartość przekraczającą 174 miliardy dolarów.

Berkshire Hathaway Holding utrzymał akcje w kolejnych największych swoich pozycjach w portfelu czyli w Bank of America, American Express i Coca Coli, które łącznie wartę są prawie 90 miliardów dolarów.>>
W ostatnim kwartale 23 roku Buffet zrobił spore zakupy jeśli chodzi o akcje Chevronu i Occidental Petroleum zwiększając swoje zaangażowanie odpowiednio o 14 i prawie 9%.

Warren Buffett sukcesywnie zmniejszał od jakiego czasu udział w HP, ale w ostatnim kwartale 23 roku praktycznie pozbył się wszystkich akcji najbardziej znanego producenta drukarek na świecie, redukując je o blisko 78%. Było to widoczne zwłaszcza 19 i 20 października, kiedy kurs HP spadł w dwie sesje o ponad 10%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

USA

Wygrana Donalda Trumpa może oznaczać rewolucję na Wall Street. Kandydat do fotelu prezydenta USA zapowiada zniesienie części przepisów, które zostały uchwalone po kryzysie bankowym...

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.