Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

Zyski z operacji Berkshire Hathaway – funduszu kontrolowanego przez Warrena Bufetta – wzrosły o ponad 20% w II kwartale tego roku i wyniosły prawie 6.7 miliarda dolarów. Ale uwagę inwestorów po publikacji wyników zaprząta głównie inna kwestia – agresywny skup akcji własnych przez Berkshire.

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

Fundusz wydał między kwietniem a czerwcem 6 miliardów dolarów na skup własnych akcji. Od początku roku – już prawie 13 miliardów dolarów. W tym samym czasie fundusz 91-letniego Warrena Buffeta nie dokonał żadnej znaczącej akwizycji. Bershire Hathaway mimo przeznaczenia od początku pandemii na skup akcji własnych ponad 24 miliardów dolarów – nadal posiada ponad 140 miliardów dolarów gotówki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Warren Buffet jak zwykle przed innymi. Kontrolowany przez Buffeta fundusz Berkshire Hathaway ujawnił w poniedziałek wieczorem, że w grudniu kupił akcje Activision Blizzard za...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: