Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

Zyski z operacji Berkshire Hathaway – funduszu kontrolowanego przez Warrena Bufetta – wzrosły o ponad 20% w II kwartale tego roku i wyniosły prawie 6.7 miliarda dolarów. Ale uwagę inwestorów po publikacji wyników zaprząta głównie inna kwestia – agresywny skup akcji własnych przez Berkshire.

Fundusz wydał między kwietniem a czerwcem 6 miliardów dolarów na skup własnych akcji. Od początku roku – już prawie 13 miliardów dolarów. W tym samym czasie fundusz 91-letniego Warrena Buffeta nie dokonał żadnej znaczącej akwizycji. Bershire Hathaway mimo przeznaczenia od początku pandemii na skup akcji własnych ponad 24 miliardów dolarów – nadal posiada ponad 140 miliardów dolarów gotówki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.