Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

Zyski z operacji Berkshire Hathaway – funduszu kontrolowanego przez Warrena Bufetta – wzrosły o ponad 20% w II kwartale tego roku i wyniosły prawie 6.7 miliarda dolarów. Ale uwagę inwestorów po publikacji wyników zaprząta głównie inna kwestia – agresywny skup akcji własnych przez Berkshire.

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

Fundusz wydał między kwietniem a czerwcem 6 miliardów dolarów na skup własnych akcji. Od początku roku – już prawie 13 miliardów dolarów. W tym samym czasie fundusz 91-letniego Warrena Buffeta nie dokonał żadnej znaczącej akwizycji. Bershire Hathaway mimo przeznaczenia od początku pandemii na skup akcji własnych ponad 24 miliardów dolarów – nadal posiada ponad 140 miliardów dolarów gotówki.

BUFFET KUPUJE TYLKO WŁASNE AKCJE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Warren Buffet odradza grę przeciwko Ameryce. To się nigdy nie opłacało - uważa najbogatszy inwestor giełdowy świata.

EUROPA

W grudniu 2022 roku nastąpił spadek produkcji przemysłowej w strefie euro.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uchylonych kontrowersyjnych przepisach dotyczących pośrednich transakcji rajowych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Magdaleną Dymkowską, partnerem w Zespole Cen Transferowych w MDDP.

USA

Warren Buffet jak zwykle przed innymi. Kontrolowany przez Buffeta fundusz Berkshire Hathaway ujawnił w poniedziałek wieczorem, że w grudniu kupił akcje Activision Blizzard za...

%d