Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BUDŻET

BUDŻET NA 2024 ROK Z 164.8 MLD DEFICYTU

SEJM O ROZWOJU RYNKU
Sejm RP

Rząd przyjął budżet w którym zakłada, że inflacja w przyszłym roku spadnie do 6.6% PKB będzie rósł w tempie 3% a deficyt sięgnie prawie 165 mld złotych. To taki prezent obecnego rządu dla tego, którego Polacy wybiorą 15 października.

Dochody państwa mają w przyszłym roku wynieść ponad 684 mld zł, limit wydatków budżetu państwa został ustalony na ponad 849 mld zł.

Natomiast deficyt sektora finansów publicznych został ustalony na poziomie ok. 4,5 proc. PKB.

Największe wydatki zapisane w budżecie to bezpieczeństwo, które pochłonie 158 mld zł, na zdrowie rząd chce przeznaczyć 190 mld zł a na programy społeczne 137 mld zł.

W budżecie znalazły się też zapisy mówiące o tym, że o 12.3% w przyszłym roku wzrosną pensje w budżetówce.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: