Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

BUDOWLANKA ZYSKOWNA PO PANDEMII

Przedsiębiorstwo budowlane Mirbud odnotowało prawie 50 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu 2021 roku. Jest to wynik cztery razy większy niż przed rokiem.

Przychody ze sprzedaży wyniosły 873 mln zł i były prawie dwa razy większe niż na koniec czerwca 2020 roku. Przedsiębiorstwo Mirbud jest wykonawcą odcinków drogowych w całej Polsce a głównymi projektami jest odcinek Autostrady A1 i drogi ekspresowej S5. Głównym klientem przedsiębiorstwa jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, których kontrakty pozwalają zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed wystąpieniem negatywnego zjawiska wahań cenowych.

Poza prowadzeniem działalności drogowej Mirbud jest również wykonawcą hal sportowych i stadionów, a także posiada portfel deweloperski. Firma zakłada, że na koniec tego roku sprzeda 500 mieszkań i odda do 5 obiektów widowiskowo-sportowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.