Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BUDOWLANKA ZYSKOWNA PO PANDEMII

Przedsiębiorstwo budowlane Mirbud odnotowało prawie 50 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu 2021 roku. Jest to wynik cztery razy większy niż przed rokiem.

BUDOWLANKA ZYSKOWNA PO PANDEMII

Przychody ze sprzedaży wyniosły 873 mln zł i były prawie dwa razy większe niż na koniec czerwca 2020 roku. Przedsiębiorstwo Mirbud jest wykonawcą odcinków drogowych w całej Polsce a głównymi projektami jest odcinek Autostrady A1 i drogi ekspresowej S5. Głównym klientem przedsiębiorstwa jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, których kontrakty pozwalają zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed wystąpieniem negatywnego zjawiska wahań cenowych.

Poza prowadzeniem działalności drogowej Mirbud jest również wykonawcą hal sportowych i stadionów, a także posiada portfel deweloperski. Firma zakłada, że na koniec tego roku sprzeda 500 mieszkań i odda do 5 obiektów widowiskowo-sportowych.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...