Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BUDOWLANKA ZYSKOWNA PO PANDEMII

Przedsiębiorstwo budowlane Mirbud odnotowało prawie 50 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu 2021 roku. Jest to wynik cztery razy większy niż przed rokiem.

MIRBUD

Przychody ze sprzedaży wyniosły 873 mln zł i były prawie dwa razy większe niż na koniec czerwca 2020 roku. Przedsiębiorstwo Mirbud jest wykonawcą odcinków drogowych w całej Polsce a głównymi projektami jest odcinek Autostrady A1 i drogi ekspresowej S5. Głównym klientem przedsiębiorstwa jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, których kontrakty pozwalają zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed wystąpieniem negatywnego zjawiska wahań cenowych.

Poza prowadzeniem działalności drogowej Mirbud jest również wykonawcą hal sportowych i stadionów, a także posiada portfel deweloperski. Firma zakłada, że na koniec tego roku sprzeda 500 mieszkań i odda do 5 obiektów widowiskowo-sportowych.

BUDOWLANKA ZYSKOWNA PO PANDEMII

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d