Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

BUDOWLANKA ROZCZAROWUJE WZROSTEM

RUSZYŁ PROGRAM KREDYTU

Dane z sektora budowlanego, opublikowane dziś przed Główny Urząd Statystyczny okazały się dużo gorsze od oczekiwań. Produkcja budowlano-montażowa w lipcu wzrosła o 1.1% rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 6.9%.

BUDOWLANKA ROZCZAROWUJE WZROSTEM

Analitycy rynkowi spodziewali się wzrostu produkcji budowlano-montażowej o 2.2% w ujęciu rocznym, zaś miesiąc do miesiąca spadku o 5.3%.

W szczegółowych danych widać wyraźnie finiszowanie inwestycji infrastrukturalnych finansowanych z kończącego się w tym roku unijnego budżetu. Wartość realizowanych obiektów inżynieryjnych wzrosła o 11.8% rok do roku, wobec 5.9% w czerwcu.

Pogorszyły się wyniki budowy budynków, przede wszystkim mieszkaniowych. W lipcu spadła ona o 7.8% w ujęciu rocznym. Pod koniec lipca w budowie było 808.5 tys. mieszkań – o ponad 8% mniej niż rok wcześniej. W tym miesiącu wydano również o 14% mniej pozwoleń na ich budowę.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d