Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

BUDOWLANKA HAMUJE

Budowlanka zwolniła w październiku.

POLSKA BUDOWLANKA
foto: pixabay.com

Po kwartałach spowolnienia, powoli rozkręca się sektor budowlany w Polsce, choć październikowe dane okazały się gorsze zarówno od tych z wcześniejszego miesiąca, jak i od prognoz.

BUDOWLANKA HAMUJE
Budowlanka hamuje w październiku. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Według wstępnych danych za ubiegły miesiąc produkcja budowlano-montażowa, czyli wartość realizowanych projektów w cenach stałych (czyli po usunięciu efektu inflacji) była wyższa o 9.8%.

CZYTAJ TEŻ: BINANCE BYŁA PRALNIĄ BRUDYNYCH PIENIĘDZY

W skali roku największy wzrost miał miejsce w sektorze obiektów inżynierii lądowej i wodnej, czyli najczęściej dróg, który urósł o 17.6%.

Przez pierwszych 9 miesięcy roku oddano do użytkowania o 4.3% mniej mieszkań niż przed rokiem. Liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym spadła w tym okresie o 23.1% r/r.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BUDOWLANKA HAMUJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

Produkcja budowlana zrealizowana przez przedsiębiorstwa, w których pracuje więcej niż 9 osób, spadła w maju o 6.5%. W porównaniu do poprzedniego miesiąca, czyli kwietnia,...

GOSPODARKA

Mamy lekką poprawę w budowlance, jednej z najważniejszych branży w Polskiej gospodarce. Jak podał dzisiaj główny urząd statystyczny produkcja budowlano-montażowa w kwietniu 2024 r....

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących produkcji budowlano-montażowej rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Agnieszką Głowacką, wiceprezes Zarządu Erbud Group.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.