Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

BUDIMEX: ZYSK NETTO 1H2021 0.72 MLD ZŁ

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty zysk na sprzedaży Budimex nieruchomości za 1.5 mld zł.

BUDIMEX

W pierwszym półroczu 2021 roku spółka Budimex odnotowała przychody w wysokości 3 miliardów 200 milionów złotych i wypracował 728 milionów złotych zysku netto. W okresie od stycznia do czerwca zeszłego roku spółka zanotowała przychody na poziomie 3 miliardów 460 milionów złotych z czego zysk wyniósł 114 milionów złotych. Tak duża różnica w zyskach jest spowodowana sprzedażą spółki Budimex Nieruchomości, spółka developerska trafiła w ręce czeskiego Cornerstone. Dzięki tej transakcji zysk zwiększył się o 520 milionów złotych. W związku z tym Budimex zakłada wypłatę do 381 mln zł dywidendy zaliczkowej ze środków uzyskanych ze sprzedaży dewelopera.

Portfel zamówień Grupy Budimex na koniec pierwszego półrocza 2021 roku wyniósł prawie 13 miliardów złotych, jest to wzrost o 12% rok do roku w porównaniu do końca pierwszego półrocza 2020.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UNIA EUROPEJSKA

Coraz bliżej pierwsze miliardy z polskiego planu odbudowy. Ministrowie finansów Unii Europejskiej zatwierdzili zmieniony plan KPO Polski - podało stałe przedstawicielstwo Polski przy Komisji...

GPW

Już 12 grudnia Akcje Tesli wjadą na warszawski parkiet, będą dostępne na rynku Global Connect.

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

FIRMA

Czy macie państwo na sprzedaż jakieś akcje Mercatora? Jedna z gwiazd koronahossy, producent jednorazowych rękawic, poprzez spółkę zależną LeaderMed B.V, zaprasza do ofert sprzedaży.

%d