Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

BUDIMEX WYPŁACI KOLEJNĄ DYWIDENDĘ

W Budimeksie dywidenda goni dywidendę. Największa krajowa spółka budowlana jeszcze nie wypłaciła dywidendy za 2020 r., a już chce wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy z tegorocznego zysku.

Zarząd Budimex podjął decyzję o zamiarze wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za 2021 r., do wysokości połowy zysku osiągniętego od początku roku, który będzie wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za pierwszą połowę tego roku – podała spółka w komunikacie.

W tym roku zwyczajne walne zgromadzenie Budimexu podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy za 2020 rok w kwocie 16,7 zł brutto na jedną akcję. Termin jej wypłaty przypada… jutro.

W ubiegłym roku Budimex zanotował ponad 471 mln zł zysku netto. Z tej kwoty na wypłaty dla akcjonariuszy trafiło 310 mln zł plus 116 mln zł z kapitału zapasowego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zaczęliśmy od lekkich wzrostów, a później WIG20 cały dzień walczył by wyjść powyżej piątkowego zamknięcia. Nie udało się i ostatecznie indeks największych spółek na...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

GAMING

Natural Instinct zwrócił się w jednej trzeciej - po trzech dniach sprzedaży na platformie Steam - informuje Games Operators.

GPW

Po mocnej przecenie na początku i odbiciu w środku tygodnia, cały tydzień główne indeksy na warszawskim parkiecie zamknęły tydzień na minusach.