Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BUDIMEX WYPŁACI KOLEJNĄ DYWIDENDĘ

W Budimeksie dywidenda goni dywidendę. Największa krajowa spółka budowlana jeszcze nie wypłaciła dywidendy za 2020 r., a już chce wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy z tegorocznego zysku.

BUDIMEX WYPŁACI KOLEJNĄ DYWIDENDĘ

Zarząd Budimex podjął decyzję o zamiarze wypłaty zaliczki na poczet dywidendy za 2021 r., do wysokości połowy zysku osiągniętego od początku roku, który będzie wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za pierwszą połowę tego roku – podała spółka w komunikacie.

W tym roku zwyczajne walne zgromadzenie Budimexu podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy za 2020 rok w kwocie 16,7 zł brutto na jedną akcję. Termin jej wypłaty przypada… jutro.

W ubiegłym roku Budimex zanotował ponad 471 mln zł zysku netto. Z tej kwoty na wypłaty dla akcjonariuszy trafiło 310 mln zł plus 116 mln zł z kapitału zapasowego.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

BANKI

Komisja Nadzoru finansowego wydała dziś cztery rekomendacje w sprawie bankowych dywidendy. Posiadacze akcji PKO BP i Santandera będą bardziej zadowoleni od tych co mają...

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...