Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

BUDIMEX WYCHODZI NA ZAGRANICZNE RYNKI

Giełdowy Budimex największa krajowa spółka budowlana zamierza mocno wyjść na zagraniczne rynki i składa pierwsze oferty
w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Start realizacji kontraktów spodziewany jest najwcześniej w 2022 roku.

„Podjęliśmy decyzję o wyjściu za granicę z uwagi na to, że w Polsce realizujemy inwestycje już praktycznie wszędzie w każdym segmencie rynku. Wykształciliśmy kadry na tyle, że możemy ze spokojem wyjść za granicę. Ten rozwój to będzie bardziej maraton niż sprint, bo wyjście poza granice, to nie jest prosty biznes i będzie wymagał od nas dużej uwagi – powiedział prezes Budimexu, Artur Popko. Spółka chce skupić się na tych nowych rynkach zagranicznych na dwóch segmentach – drogowym i kolejowym. Grupa Budimex szacuje, że miała w pierwszym półroczu 2021 roku 729 mln zł zysku netto w porównaniu do 114 mln zł przed rokiem.
Natomiast przychody ze sprzedaży wyniosły w pierwszym półroczu 2021 roku 3 mld 241 mln zł w porównaniu do 3 mld 460 mln zł rok wcześniej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.