Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

BUDIMEX PODWOIŁ ZYSKI

Budimex, największa w kraju firma budowlana pochwalił się ponad dwukrotnie większym zyskiem niż przed rokiem. W całym 2021 r. budowlana spółka zarobiła na czysto 971 mln zł wobec 459 mln zł zysku netto rok wcześniej.

BUDIMEX PODWOIŁ ZYSKI

Grupa Budimex szacuje, że jej przychody w 2021 roku wyniosły 7 mld 910 mln zł o prawie 200 mln zł więcej niż rok wcześniej.
Natomiast portfel zamówień Budimex na koniec 2021 roku wyniósł 12,97 mld zł w porównaniu do 12,72 mld zł na koniec 2020 roku – podała spółka w komunikacie. Na koniec grudnia pozycja gotówkowa netto grupy wyniosła 2,6 mld zł.

BUDIMEX PODWOIŁ ZYSKI

Przy okazji publikacji rocznych wyników Budimex poinformował też, że rozpoczął działalności w segmencie wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w projektach o dużej mocy. Budimex kupił za 22 mln zł udziały w spółce celowej realizującej projekt farmy wiatrowej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Drożyzna na stacjach benzynowych i wysokie ceny ropy na światowych rynkach służą za to największej krajowej firmie petrochemicznej w Polsce, czyli PKN Orlen.

POLSKA

MSWiA zakontraktowało dostawę materiałów i prace budowlane za ponad 1 200 000 000 zł. Mur na granicy zacznie powstawać 180 dni po podpisaniu umów...

USA

Giełdowy Budimex największa krajowa spółka budowlana zamierza mocno wyjść na zagraniczne rynki i składa pierwsze oferty w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Start realizacji...

FIRMA

BUDIMEX w pierwszym półroczu 2021 roku zwiększa zysk netto prawie siedmiokrotnie, przy zmniejszonych przychodach w porównaniu do pierwszego półrocza 2020 roku. W wynikach zawarty...

%d bloggers like this: