Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

BUDIMEX I UNIBEP ZBUDUJĄ MUR NA GRANICY

Giełdowe spółki – Budimex i Unibep – zostały wybrane przez MSWIA do budowy zapory na polsko-białoruskiej granicy – informuje Polska Agencja Prasowa. Szczegóły mamy poznać w tym tygodniu.

Budimex, Budrep i Unibep zbudują mur na granicy
Budimex i Unibep zbudują mur na granicy

W ubiegłym tygodniu spośród 7 zgłoszonych ofert powołany przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji zespół do spraw przygotowania i realizacji zabezpieczenia granicy państwowej wybrał dwie oferty. Oferty Budimexu i Unibepu rekomendował pełnomocnik ds. budowy zapory Marek Chodkiewicz.

Budimex 57, Unibep 53 procent

Plan prac na granicy zakłada, że Budimex zbuduje za 326 milionów złotych netto mur na odcinku 105 kilometrów, a Unibep 80-cio kilometrowy odcinek zapory za niespełna 200 milionów złotych netto. Termin realizacji to 150 dni od momentu podpisania umowy, a te miały być zawarte do 15 grudnia.

CZYTAJ TEŻ: BUDIMEX WYCHODZI NA ZAGRANICZNE RYNKI

Według MSWiA obie firmy w najwyższym stopniu spełniają założone kryteria, posiadają doświadczenie w budowie inwestycji liniowych, własne zaplecze sprzętowe oraz pracownicze.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

MSWiA zakontraktowało dostawę materiałów i prace budowlane za ponad 1 200 000 000 zł. Mur na granicy zacznie powstawać 180 dni po podpisaniu umów...

POLSKA

Wydłuża się kolejka tirów na polsko-białoruskiej granicy. A wraz z nią wydłuża się czas oczekiwania na odprawę. Na przejściu granicznym w Bobrownikach kierowcy tirów...

GPW

Kolejny deweloper zaraportował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. Firma Unibep to firma budowlana zajmująca się budownictwem mieszkaniowym, przemysłowym, sportowym i infrastrukturalnym.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Po środowych dobrych danych o produkcji budowlanej w czerwcu, w czwartek (22 lipca) Główny Urząd Statystyczny podał informacje o pogorszeniu ocen koniunktury w branży...

%d bloggers like this: