Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BRZOSKA PRZEJMIE MEDICALGORITHMICS? AKCJE 40% W GÓRĘ

Duże zainteresowanie inwestorów akcjami Medicalgoritmics. Po 9:00 kurs spółki rósł ponad 40 procent po informacji, że
Rafał Brzoska złożył wstępną, niewiążącą ofertę objęcia akcji spółki w podwyższonym kapitale zakładowym. Medicalgoritmics informację potwierdziła i zdecydowała o rozpoczęciu negocjacji.

Niewiążąca oferta dotyczy przeprowadzenia transakcji objęcia nowych akcji uprawniających do 50 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki, bezpośrednio przez inwestora lub za pośrednictwem wskazanego przez niego podmiotu. Inwestor proponuje udzielenie spółce zabezpieczonej pożyczki na kwotę do 20 mln dolarów wypłacanej w transzach, wymiennej na akcje uprawniające do 50 proc. głosów na Walnym.
Według szacunków stron realizacja kolejnego etapu, czyli badania due diligence będzie trwała około 4-6 tygodni.

Medicalgorithmics to firma z branży technologicznej, która zajmuje się diagnostyką kardiologiczną (dostarcza rozwiązania algorytmiczne i systemowe). Firma specjalizuje się zwłaszcza w analizie EKG. Opracowała najnowocześniejszy na świecie system do wykrywania arytmii serca – PocketEKG.

Rafał Brzoska w tym roku nie schodzi z czołówek polskich mediów. W styczniu uratowana przed bankructwem przez amerykański fundusz Advent spółka Inpost, którą założył Brzoska, zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie z ceną €20.5 za akcję. Dało to wycenę pakietu należącego do Brzoski na ponad 5 mld złotych. Przy dzisiejszym kursie Inpostu – €12.9 – oznacza to majątek wart 3.2 mld złotych. Brzoska coraz odważniej inwestuje poza branżą kurierską – ale nadal z silnym fokusem na technologię. Wspólnie z Cyfrowym Polsatem kupił od CCC 1/5 akcji Eobuwia. A teraz przymierza się do Medicalgorithmics.

Miejsce na pierwszych stronach mediów nie tylko biznesowych zapewnia Brzosce małżeństwo z gwiazdą TVN Omeną Mensaah, a ostatnio również spór z Gazetą Wyborczą o to, czy cypryjskie spółki zakładane przez Brzoskę służyły do optymalizacji podatkowej. Finalnie Gazeta Wyborcza przyznała, że popełniła błąd w ocenie transakcji i przeprosiła Rafała Brzoskę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...

GPW

Powiązana Georgem Sorosem holenderska spółka Pluralis prawdopodobnie kupi od spółki KCI 40% akcji Gremi Media, wydawcy Rzeczpospolitej i Parkietu.

GPW

Getin Holding planuje obniżenie kapitału zakładowego i zakłada, że w wyniku tej operacji jesienią 2022 roku do akcjonariuszy spółki trafi blisko 190 mln zł....