Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BRZOSKA PRZEJMIE MEDICALGORITHMICS? AKCJE 40% W GÓRĘ

Duże zainteresowanie inwestorów akcjami Medicalgoritmics. Po 9:00 kurs spółki rósł ponad 40 procent po informacji, że
Rafał Brzoska złożył wstępną, niewiążącą ofertę objęcia akcji spółki w podwyższonym kapitale zakładowym. Medicalgoritmics informację potwierdziła i zdecydowała o rozpoczęciu negocjacji.

BRZOSKA PRZEJMIE MEDICALGORITHMICS? AKCJE 40% W GÓRĘ

Niewiążąca oferta dotyczy przeprowadzenia transakcji objęcia nowych akcji uprawniających do 50 procent głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki, bezpośrednio przez inwestora lub za pośrednictwem wskazanego przez niego podmiotu. Inwestor proponuje udzielenie spółce zabezpieczonej pożyczki na kwotę do 20 mln dolarów wypłacanej w transzach, wymiennej na akcje uprawniające do 50 proc. głosów na Walnym.
Według szacunków stron realizacja kolejnego etapu, czyli badania due diligence będzie trwała około 4-6 tygodni.

Medicalgorithmics to firma z branży technologicznej, która zajmuje się diagnostyką kardiologiczną (dostarcza rozwiązania algorytmiczne i systemowe). Firma specjalizuje się zwłaszcza w analizie EKG. Opracowała najnowocześniejszy na świecie system do wykrywania arytmii serca – PocketEKG.

Rafał Brzoska w tym roku nie schodzi z czołówek polskich mediów. W styczniu uratowana przed bankructwem przez amerykański fundusz Advent spółka Inpost, którą założył Brzoska, zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie z ceną €20.5 za akcję. Dało to wycenę pakietu należącego do Brzoski na ponad 5 mld złotych. Przy dzisiejszym kursie Inpostu – €12.9 – oznacza to majątek wart 3.2 mld złotych. Brzoska coraz odważniej inwestuje poza branżą kurierską – ale nadal z silnym fokusem na technologię. Wspólnie z Cyfrowym Polsatem kupił od CCC 1/5 akcji Eobuwia. A teraz przymierza się do Medicalgorithmics.

Miejsce na pierwszych stronach mediów nie tylko biznesowych zapewnia Brzosce małżeństwo z gwiazdą TVN Omeną Mensaah, a ostatnio również spór z Gazetą Wyborczą o to, czy cypryjskie spółki zakładane przez Brzoskę służyły do optymalizacji podatkowej. Finalnie Gazeta Wyborcza przyznała, że popełniła błąd w ocenie transakcji i przeprosiła Rafała Brzoskę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

4 amerykańskie banki i Biuro maklerskie PKO BP były liderami obrotów na GPW w kwietniu.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roczne przychody LPP w górę o 80% - spółka ogłosiła wyniki i informuje o planach rozwoju na rynkach południowej Europy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roczne przychody CCC wzrosły o 45% - wyniki największego detalisty obuwia w Polsce nie zaskoczyły inwestorów.

POLSKA

Spadkowy debiut BeeIN na NewConnect - na 30 minut przed końcem sesji kurs spadł o 38%.

%d bloggers like this: