Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

BRYTYJSKIE KŁOPOTY Z TANKOWANIEM

Brytyjscy żołnierze w ciągu najbliższych kilku dni zaczną dostarczać paliwo w celu złagodzenia problemów z zaopatrzeniem stacji benzynowych – powiedział w środę minister biznesu Kwasi Kwarteng.

BRYTYJSKIE KŁOPOTY Z TANKOWANIEM
Kolejka do dystrybutora paliw w Londynie / FOT. Twitter/Ginge (https://twitter.com/2hi4me2cu)

Panika przy zakupie paliwa w Wielkiej Brytanii budzą powszechne obawy, że lekarze czy nauczyciele nie będą mogli dostać się do pracy. Pojawiają się więc apele, aby kluczowi pracownicy w Wielkiej Brytanii mieli priorytetowy dostęp do paliwa, ponieważ paniczne zakupy benzyny w całym kraju trwają.

Szacuje się, że obecnie w Wielkiej Brytanii brakuje około 100 000 kierowców samochodów ciężarowych (ciężarówek), co zakłóca dostawy towarów, ale przede wszystkim też paliwa.

W ostatnich dniach kierowcy na Wyspach Brytyjskich ustawili się w długich kolejkach przed stacjami benzynowymi, często by przekonać się, że benzyna nie jest dostępna. Brytyjskie Stowarzyszenie Detalistów Benzynowych (PRA) oszacowało w wczoraj, że aż 90% stacji w kraju nie ma już żadnych zapasów paliw. Kłopoty z dostawami to efekt niedoborów kierowców ciężarówek, których duża liczba pochodziła spoza Wysp i po Brexicie mają kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na pracę.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UKRAINA

Londyńscy bankowcy sprzeciwiają się planom brytyjskiego MSZ zajęcia rosyjskich aktywów i przekazania ich na rzecz odbudowy Ukrainy – napisał angielski dziennik „i”. Szef brytyjskiego...

WIELKA BRYTANIA

Bank centralny Wielkiej Brytanii utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 5,25%,

INFLACJA

Inflacja w Wielkiej Brytanii notuje wzrost w grudniu 2023.

WIELKA BRYTANIA

Brexit kosztował Wielką Brytanię 140 mld funtów? Tak twierdzi burmistrz Londyn i wzywa rząd do odbudowy stosunków z Unią