Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

BRYTYJSKIE KŁOPOTY Z TANKOWANIEM

Brytyjscy żołnierze w ciągu najbliższych kilku dni zaczną dostarczać paliwo w celu złagodzenia problemów z zaopatrzeniem stacji benzynowych – powiedział w środę minister biznesu Kwasi Kwarteng.

Kolejka do dystrybutora paliw w Londynie / FOT. Twitter/Ginge (https://twitter.com/2hi4me2cu)

Panika przy zakupie paliwa w Wielkiej Brytanii budzą powszechne obawy, że lekarze czy nauczyciele nie będą mogli dostać się do pracy. Pojawiają się więc apele, aby kluczowi pracownicy w Wielkiej Brytanii mieli priorytetowy dostęp do paliwa, ponieważ paniczne zakupy benzyny w całym kraju trwają.

Szacuje się, że obecnie w Wielkiej Brytanii brakuje około 100 000 kierowców samochodów ciężarowych (ciężarówek), co zakłóca dostawy towarów, ale przede wszystkim też paliwa.

W ostatnich dniach kierowcy na Wyspach Brytyjskich ustawili się w długich kolejkach przed stacjami benzynowymi, często by przekonać się, że benzyna nie jest dostępna. Brytyjskie Stowarzyszenie Detalistów Benzynowych (PRA) oszacowało w wczoraj, że aż 90% stacji w kraju nie ma już żadnych zapasów paliw. Kłopoty z dostawami to efekt niedoborów kierowców ciężarówek, których duża liczba pochodziła spoza Wysp i po Brexicie mają kłopoty z uzyskaniem pozwolenia na pracę.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

ŚWIAT

Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zaaprobowała lek na COVID-19, opracowywany wspólnie przez Ridgeback Biotherapeutics i Merck.

EUROPA

Zysk netto największego pod względem aktywów europejskiego banku, brytyjskiego HSBC wzrósł w trzecim kwartale aż o 75 proc. rok do roku. Finanse londyńskiego banku...

ŚWIAT

Na Wyspach Brytyjskich dramatycznie brakuje pracowników. Nieobsadzonych jest prawie 1,2 miliona miejsc pracy. Tylu wakatów w Wielkiej Brytanii nie było od 20 lat.