Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

BRYTYJSKI BP ZASKAKUJE WYNIKAMI

BP zaskakuje wynikami – są o ponad 100% wyższe niż rok temu.

BRYTYJSKI BP ZASKAKUJE WYNIKAMI

Brytyjski koncern naftowy BP miał 27 miliardów 700 milionów dolarów zysku w ubiegłym roku – podała spółka w komunikacie wynikowym. To w porównaniu z blisko 13 miliardami dolarów w poprzednim roku wzrost grubo ponad 100%.

BP zwiększył równie dywidendę o 10% do 6,61 centa na akcję. Rekordowe roczne zyski BP podążają za rekordowymi zyskami gigantów energetycznych, Shell, Exxon Mobil i Chevron.

CZYTAJ TEŻ: PIERWSZA STACJA MOL JUŻ DZIAŁA

Analitycy ankietowani przez Refinitiv spodziewali się zysku netto w wysokości 27 miliardów 600 milionów dolarów za cały rok 2022. Jak przyznaje koncern
poprzedni roczny rekord zysków wyniósł 26 miliardów 300 milionów dolarów i miał miejsce w 2008 roku.

W czwartym kwartale BP odnotowało zysk netto w wysokości prawie 5 mld USD, niewiele przewyższając oczekiwania analityków. Akcje BP jak na razie wzrosły o 0,8% od początku roku.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach dotyczących danych z budowlanki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Grupy Unibep.