Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WIELKA BRYTANIA

BRYTYJCZYCY STÓP NA RAZIE NIE TNĄ

Stóp procentowych nie zmienił Bank Anglii, mimo że inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła cel na poziomie 2%.
Zdaniem ekonomistów na cięcie stóp Bank of England może się zdecydować na posiedzeniu za dwa miesiące.

BANK ANGLII PODNIESIE STOPY
źr. CC BY-SA 3.0

Dzisiejsza decyzja nie była jednogłośna – siedmiu członków Komitetu Polityki Pieniężnej głosowało za utrzymaniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie, a dwóch opowiedziało się za obniżką o 25 punktów bazowych. Tym samym główna stopa procentowa na Wyspach Brytyjskich utrzymuje się od prawie roku na najwyższym poziomie od 16 lat i wynosi 5,25 proc.

W swoim komunikacie Bank Anglii odnotował, że inflacja osiągnęła cel banku centralnego i stwierdził, że ​​wskaźniki krótkoterminowych oczekiwań inflacyjnych i wzrostu płac uległy złagodzeniu – stąd nadzieja rynku i kredytobiorców na obniżkę na sierpniowym posiedzeniu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.