Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

BRYTYJCZYCY DOPUŚCILI LEK NA COVID-19

Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zaaprobowała lek na COVID-19, opracowywany wspólnie przez Ridgeback Biotherapeutics i Merck.

BRYTYJCZYCY DOPUŚCILI LEK NA COVID-19

Pigułka przeciwwirusowa, która okazała się skuteczna w leczeniu COVID-19 została zatwierdzona przez brytyjski regulator ds. leków w czwartek, potencjalnie zmieniając sposób walki z wirusem. Pigułka działa poprzez zakłócanie jego replikacji. Zapobiega więc to jego namnażaniu się, utrzymując niski poziom wirusa (tzw. wiremię) w organizmie, a tym samym zmniejszając nasilenie choroby.

Brytyjski organ ds. leków poinformował, że zatwierdził pierwszą na świecie antywirusową pigułkę doustną, znaną jako Molnupirawir, uznając ją za „bezpieczną i skuteczną w zmniejszaniu ryzyka hospitalizacji i śmierci u osób z łagodnym do umiarkowanego COVID-19, u których występuje zwiększone ryzyko rozwijającą się ciężką chorobą”.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BRYTYJCZYCY DOPUŚCILI LEK NA COVID-19

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ropa nie drożeje mimo embarga. Około 19-stej baryłka ropy Brent kosztowała 126 dolarów, a WTI - 122 dolary. W każdym przypadku to o 7...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

%d bloggers like this: