Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

BRIDGWATER GRA PRZECIW EUROPIE

Bridgewater gra przeciw Europie – fundusz ujawnił, że gra na spadki europejskich spółek.

BRIDGWATER GRA PRZECIW EUROPIE
ROSJANIE WYPADAJĄ Z FTSE100

Największy na świecie fundusz hedgingowy mocno gra na spadki europejskich spółek. Kierowany przez Raya Dalio Bridgewater ujawnił, że ma krótkie pozycje w Europie warte już 10,5 miliarda dolarów – informuje agencja Bloomberga.

Zarządzający Bridgewater w ekspresowym tempie zwiększają swoje krótkie pozycje – przed tygodniem postawili na spadki ponad 5 miliardów dolarów, teraz już dwa razy więcej. To oznacza, że już co 15 dolar powierzony Bridgewaterowi przez inwestorów zaangażowany jest w krótką sprzedaż w Europie. Wśród spółek, których spadki obstawia Bridgewater są tacy potentaci jak TotalEnergies, największa na kontynencie firma energetyczna, farmaceutyczny Sanofi, czy informatyczny gigant z Niemiec- firma SAP.

CZYTAJ TEŻ: GLOBALCONNECT RUSZY W LIPCU?

Krótkie pozycje to strategia inwestycyjna polegająca na sprzedaży pożyczonych akcji. Jeśli uda się sprzedać akcję dziś za np. 10 euro, a za tydzień warta będzie 5 euro – posiadacz krótkich pozycji odkupuje ją po niższej cenie i oddaje właścicielowi, a różnica w cenie, po potrąceniu prowizji i wynagrodzenia za pożyczenie akcji – stanowi zysk funduszu grającego na spadki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BRIDGWATER GRA PRZECIW EUROPIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Majowa sprzedaż detaliczna w Niemczech mocno spadła do -3.6% rok do roku.

UE

Po negocjacjach, ministrowie środowiska z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili ostatecznie zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi. Branża automotive jest jednak pełna...

CENY

Kolejny kraj musi się mierzyć z dwucyfrową inflacją. W czerwcu zharmonizowana inflacja w Hiszpanii przyśpieszyła do 10% rok do roku z 8,5% zanotowanych w...

POLSKA

Mniej kredytów dla mikrofirm - wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej.

%d bloggers like this: