Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

BRIDGWATER GRA PRZECIW EUROPIE

Bridgewater gra przeciw Europie – fundusz ujawnił, że gra na spadki europejskich spółek.

BRIDGWATER GRA PRZECIW EUROPIE
ROSJANIE WYPADAJĄ Z FTSE100

Największy na świecie fundusz hedgingowy mocno gra na spadki europejskich spółek. Kierowany przez Raya Dalio Bridgewater ujawnił, że ma krótkie pozycje w Europie warte już 10,5 miliarda dolarów – informuje agencja Bloomberga.

Zarządzający Bridgewater w ekspresowym tempie zwiększają swoje krótkie pozycje – przed tygodniem postawili na spadki ponad 5 miliardów dolarów, teraz już dwa razy więcej. To oznacza, że już co 15 dolar powierzony Bridgewaterowi przez inwestorów zaangażowany jest w krótką sprzedaż w Europie. Wśród spółek, których spadki obstawia Bridgewater są tacy potentaci jak TotalEnergies, największa na kontynencie firma energetyczna, farmaceutyczny Sanofi, czy informatyczny gigant z Niemiec- firma SAP.

CZYTAJ TEŻ: GLOBALCONNECT RUSZY W LIPCU?

Krótkie pozycje to strategia inwestycyjna polegająca na sprzedaży pożyczonych akcji. Jeśli uda się sprzedać akcję dziś za np. 10 euro, a za tydzień warta będzie 5 euro – posiadacz krótkich pozycji odkupuje ją po niższej cenie i oddaje właścicielowi, a różnica w cenie, po potrąceniu prowizji i wynagrodzenia za pożyczenie akcji – stanowi zysk funduszu grającego na spadki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BRIDGWATER GRA PRZECIW EUROPIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: