Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNOWACJE

BRANSON W NIEDZIELĘ POLECI W KOSMOS

W najbliższą niedzielę miliarder Richard Branson, założyciel Virgin Galactic poleci w kosmos, raczej na skraj kosmosu. Tym samym Branson w kosmicznym wyścigu wyprzedzi innego miliardera, właściciela Amazonu Jeffa Bezosa, który w kosmos wystartuje dopiero 20 lipca.

BRANSON W NIEDZIELĘ POLECI W KOSMOS

Należący do Virgin Galactic statek kosmiczny Unity może pomieścić do sześciu pasażerów wraz z dwoma pilotami. I to jednym z kosmicznych pasażerów będzie właśnie Branson. Wraz z nim na skraj kosmosu poleci trójka pracowników Bransona.

Virgin Galactic nie wystrzeliwuje pojazdów bezpośrednio z ziemi jak choćby kosmiczne firmy Bezosa czy innego miliardera Elona Muska. Zamiast tego, jej statki kosmiczne mają być wznoszone na wysokość 15 KILOMETRÓW przez szeroki, dwukadłubowy odrzutowiec WhiteKnightTwo. Tam statek odłącza się i szybuje przez kilka sekund przed odpaleniem silnika rakietowego i rozpoczęciem prawie pionowego wznoszenia się na wysokość ponad 80 kilometrów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TECHNOLOGIA

Trwa turystyczny podbój kosmosu przez amerykańskich miliarderów. W niedzielę - jako pierwszy - w kosmos poleciał Richard Branson - właściciel Virgin group, a w...

INNOWACJE

Trwa wyścig miliarderów do lotu w kosmos. Virgin Galactic firma brytyjskiego miliardera Richarda Bransona ogłosiła, że Federalna Administracja Lotnictwa przyznała jej licencję potrzebną do...

TECHNOLOGIA

Chińska misja kosmiczna wystartowała. Shenzhou-12 - to pierwsza od 5 lat załogowa misja z trzema astronautami na pokładzie.

%d bloggers like this: