Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

BP WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

Z inwestycji w Rosji wycofują się kolejne firmy. Brytyjski koncern naftowy British Petroleum poinformował, że pozbędzie sie swoich 20 proc. akcji w rosyjskim Rosniefcie.
Ponadto Bernard Looney, dyrektor generalny BP w trybie natychmiastowym rezygnuje z pełnienia funkcji członka zarządu Rosnieftu.

BP WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI
BP WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

BP zareagował po tym jak w piątek brytyjski sekretarz ds. biznesu i energii Kwasi Kwarteng wezwał dyrektora generalnego spółki Bernarda Looneya na spotkanie kryzysowe i przedstawienie planów na przyszłość w kwestii zarządzania pakietem udziałów w Rosniefcie – donosi Financial Times.

Sama firma BP mierzyła się w ostatnich latach z ostrą krytyką właśnie w związku z zaangażowaniem w rosyjską firmę, a po ataku Rosji na Ukrainę z presją ze strony posłów opozycji nakierowaną na zbycie posiadanych udziałów w rosyjskiej spółce, która jest głównym dostawcą paliwa dla rosyjskiej armii.

Także norweski państwowy fundusz majątkowy zamraża swoje aktywa w Rosji i planuje wycofanie się z rynku rosyjskiego, poinformowała w niedzielę rzeczniczka funduszu.

Fundusz o wartości 1,3 biliona dolarów — największy na świecie państwowy fundusz majątkowy — posiadał w Rosji aktywa o wartości
27 miliardów koron, co odpowiada około 3 miliardom dolarów. Jego rosyjskie inwestycje stanowiły tylko 0,2 procent funduszu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BP WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Indie nie pójdą droga państw Zachodu i nie zrezygnują z zakupów rosyjskiej ropy. Jak powiedział tamtejszy minister spraw zagranicznych Subrahmanyam Jaishankar,Indie będą priorytetowo traktować...

BIZNES I POLITYKA

Embargo na ropę Putina weszło w życie - Unia Europejska liczy, że obetnie roczne przychody Rosji o ok. 50 miliardów dolarów. Ceny ropy w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w Ukrainie rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Mieczysławem Bieńkiem, byłym zastępcą dowódcy NATO, Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

%d bloggers like this: