Connect with us

Hi, what are you looking for?

BANKI

BOŚ: ZYSK NETTO 6 MLN ZŁ, -33 MLN ZŁ R/R

BOŚ bank zanotował zysk w pierwszym półroczu, który jest mniejszy o 33 miliony złotych od tego wypracowanego w pierwszym półroczu 2020.

BOŚ zanotował marny zysk w wysokości 6 milionów złotych w pierwszym półroczu tego roku. W zeszłym roku w porównywalnym okresie zysk netto wyniósł prawie 40 milionów złotych. To za sprawą zmniejszenia przychodów z tytułu odsetek do 177 milionów złotych, czyli o 12.5%.

Kolejny bank, który w swoich raportach notuje zwiększone przychody z tytułu opłat i prowizji, które wynoszą prawie 70 milionów złotych i są większe o 8 milionów w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Bank stawia na finansowanie ekologicznych inwestycji gospodarstw domowych i komercyjnych w postaci farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.