Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BOŚ: ZYSK NETTO 6 MLN ZŁ, -33 MLN ZŁ R/R

BOŚ bank zanotował zysk w pierwszym półroczu, który jest mniejszy o 33 miliony złotych od tego wypracowanego w pierwszym półroczu 2020.

BOŚ: ZYSK NETTO 6 MLN ZŁ, -33 MLN ZŁ R/R

BOŚ zanotował marny zysk w wysokości 6 milionów złotych w pierwszym półroczu tego roku. W zeszłym roku w porównywalnym okresie zysk netto wyniósł prawie 40 milionów złotych. To za sprawą zmniejszenia przychodów z tytułu odsetek do 177 milionów złotych, czyli o 12.5%.

Kolejny bank, który w swoich raportach notuje zwiększone przychody z tytułu opłat i prowizji, które wynoszą prawie 70 milionów złotych i są większe o 8 milionów w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Bank stawia na finansowanie ekologicznych inwestycji gospodarstw domowych i komercyjnych w postaci farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

%d