Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

BORIS JOHNSON NA WYLOCIE?

Szokującą i zawstydzającą nazywają brytyjskie media wyborczą porażkę partii Borisa Johnsona. Konserwatyści we wczorajszych wyborach uzupełniających stracili posła z hrabstwa North Shropshire niedaleko Liverpoolu. Torysi wygrywali wybory w tym okręgu od jego powstania – czyli od 1832 roku.

BORIS JOHNSON NA WYLOCIE?

Tym razem mandat odebrała Partii Konserwatywnej kandydatka Liberalnych Demokratów. W wyścigu prawie nie liczył się kandydat Partii Pracy. Politycy Torysów o szokującą porażkę obwiniają serię wpadek Borisa Johnsona.


CZYTAJ TEŻ: BANK ANGLII PODWYŻSZA STOPY PROCENTOWE PIERWSZY RAZ OD MARCA 2020.


Zaczęło się od fatalnej obrony ministra Owena Petersona, którego przyłapano na braniu pieniędzy za sprzeczne z zasadami lobbowanie na rzecz biznesu. Johnson nie tylko nie wybronił Petersona, który ostatecznie zrezygnował z mandatu posła – ale w dodatku sam wpadł w kłopoty związane z prześwietlaniem tego, dlaczego prywatna firma płaciła za remont jest apartamentu przy 10 Downing Street. Chwilę później wypłynęły nagrania z ubiegłego roku, które potwierdziły krążącą od dawna po Londynie plotkę, że rok temu, w szczycie lockdownu – gdy brytyjski rząd zamknął wszystkich obywateli w domu – Johnson zorganizował świąteczne przyjęcie bez przestrzegania żadnych zasad narzuconych obywatelom. Jeden z liderów Partii Konserwatywnej w parlamencie, poseł Rober Gale, skomentował dziś w BBC wyborczą porażkę słowami – „jeszcze jedno potknięcie i Johnson wylatuje”.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BORIS JOHNSON NA WYLOCIE?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ropa nie drożeje mimo embarga. Około 19-stej baryłka ropy Brent kosztowała 126 dolarów, a WTI - 122 dolary. W każdym przypadku to o 7...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: