Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

BOOM NA KREDYTY MIESZKANIOWE

BOOM NA KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe choć nieco słabnie nadal utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie.

W kwietniu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało 32 tys. potencjalnych kredytobiorców – to o 58 proc. więcej niż rok temu – informuje monitorujące ten rynek Biuro Informacji Kredytowej. W porównaniu do marca tego roku wzrost wyniósł już tylko 9 proc.

CZYTAJ TEŻ: CZEGO SIĘ BOJĄ MAŁE FIRMY

Średnia wartość wnioskowanego kredytu mieszkaniowego wyniosła w kwietniu 433 tys. zł i była wyższa o 12,8 proc. niż w kwietniu 2023 r.

Analitycy BIK piszą, że realny wzrost wynagrodzeń przy stabilnym poziomie stóp procentowych pozytywnie wpływa na wzrost zdolności kredytowej, a w konsekwencji pozwala na zwiększenie średniej wartości wnioskowanego kredytu podążając za wzrostem cen nieruchomości.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BOOM NA KREDYTY MIESZKANIOWE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.