Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BOOKING NIE KUPI ETRAVELI

ż
ŻRÓDŁO: BOOKING.COM

Booking nie dostał zgody na przejęcie internetowego biura podróży Etraveli. Transakcję zablokowała Komisja Europejska.

Booking.com to wiodąca globalna marka świadcząca usługi rezerwacji noclegów. Z kolei Etraveli jest jednym z większych graczy na rynku zakupu biletów lotniczych w Europie.

Komisja zablokowała całą transakcję bo uznała, że połączenie obu firm wzmocniłoby dominującą rolę Booking i ograniczyłoby konkurencję. W efekcie mogłoby to oznaczać podniesienie cen dla hoteli i konsumentów.

Jak wynika z komunikatu komisji internetowe biura podróży na terenie Unii Europejskiej obsługują transakcje o wartości ponad 100 mld euro rocznie. Usługi hotelowe to największy i najbardziej dochodowy segment tego rynku, którego wartość wynosi około 40 miliardów euro rocznie.
Booking.com jest własnością Booking Holding, który notowany jest na NASDAQ.

BOOKING NIE KUPI ETRAVELI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: