Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

BON ENERGETYCZNY OBNIŻY INFLACJĘ O 0.4%

Minister Finansów Andrzej Domański wyliczył, że przyjęte przez sejm poprawi Senatu do ustawy ws. osłon dla odbiorców energii obniżą inflacje w drugiej połowie roku o 0.4 proc.

NOWE STAWKI ZA PRĄD

Najważniejszą z poprawek jaką poparła niższa izba parlamentu, jest czasowe zwolnienie gospodarstw domowych z opłaty mocowej, które miałoby dodatkowo ograniczyć prognozowany od 1 lipca wzrost rachunków za energię elektryczną.

Nowe przepisy wprowadzają m.in. bon energetyczny dla gospodarstw o niższych dochodach, a także na drugie półrocze cenę maksymalną za energię elektryczną.

W ustawie założono, że maksymalny pułap ceny za energię elektryczną ma wynieść 500 zł za megawatogodzinę dla gospodarstw domowych oraz 693 zł za megawatogodzinę dla jednostek samorządu, podmiotów użyteczności publicznej oraz dla małych i średnich przedsiębiorców.

Nowa cena maksymalna będzie o ponad 21 proc. wyższa od obecnej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.