Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

BOGDANKA WSTRZYMUJE WYDOBYCIE

Na skutek awarii Bogdanka wstrzymuje wydobycie.

BOGDANKA WSTRZYMUJE WYDOBYCIE
foto: pixabay.com

Wstrzymano wydobycie węgla w jednej z kopalni należących do Lubelskiego Węgla Bogdanki. W wyniku awarii i zalania wyrobiska w polu Stefanów konieczne było wstrzymanie prac.

Jak podała lubelska firma trudności hydrogeologiczne, które wystąpiły na wyrobisku, nie przekładają się w sposób bezpośredni na całość produkcji zaplanowanej na rok bieżący. Zdaniem spółki ogłoszony we wrześniu ubiegłego rok plan produkcyjny – 8,3 mln ton węgla handlowego – jest niezagrożony.

CZYTAJ TEŻ: ZAMROŻENIE CEN PODCIĘŁO WYNIKI ENERGI

Lubelski Węgiel Bogdanka jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce. Jej głównym akcjonariuszem akcjonariuszem i kontrahentem jest energetyczna spółka Enea.

Na wczorajszym zamknięciu notowań kurs akcji Bogdanki spadł o ponad 3 i pół procent. Dziś akcje Bogdanki tracą ponad 1 proc.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O akcjach Kernela i decyzji o obniżeniu kapitału zakładowego, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jarosławem Dominiakiem, prezesem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rosnących zarobkach w Polsce i o tym jak te wzrosty wpłyną na gospodarkę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Kazimierzem Sedlakiem, dyrektorem...