Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

BOGDANKA W ŻÓŁTEJ STREFIE COVID?

Powiat łęczyński – na terenie którego działa LW Bogdanka – spełnia warunki zakwalifikowania go do tzw. żółtej strefy pod względem liczby nowych zakażeń. Tamtejszy sanepid potwierdza, że czeka na decyzję resortu zdrowia.

LW Bogdanka / FOT.: LW Bogdanka

Wczoraj minister zdrowia ponownie potwierdził, że lokalne obostrzenia będą wprowadzane gdy liczba przypadków przekroczy 1000. W pierwszej kolejności lockdown będzie wprowadzany tam, gdzie na 10 tysięcy mieszkańców pojawi się 12-ście przypadków infekcji.
W powiecie łęczyńskim wskaźnik infekcji wynosi 15-ście przypadków. Łęczna to niewielka – ale znana w całej Polsce miejscowość. Kibicom z piłkarskiego klubu Górnik Łęczna, inwestorom giełdowym – z położonej na terenie powiatu spółki LW Bogdanka, jedynej w Polsce kopalni węgla kamiennego położonej poza Śląskiem i Zagłębiem.

Starosta powiatu łęczyńskiego apeluje do wszystkich, by się zaszczepili . Obecnie zaszczepionych w jest tam tylko 36 procent mieszkańców .

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Będą nowe obostrzenia obowiązujące od 15 grudnia. Zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia od marca przyszłego roku będzie też obowiązek szczepień dla wybranych grup. Większe...

POLSKA

Po wypłaszczeniu liczby zakażeń - teraz wypłaszcza się liczba zgonów. Wyliczenia BIZNES24 na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia coraz wyraźniej pokazują, że szczyt IV fali...

GPW

Kolejny spadkowy debiut na warszawskim parkiecie. Kurs akcji producenta gier Asmodev spadł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 33%.

Bez kategorii

WIG20 zaliczył w piątek największy jednosesyjny spadek od 23 marca 2020 roku - gdy w Polsce rozpoczynała się pandemia. WIG spadł najmocniej od 28...