Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

BOGDANKA TNIE WYDOBYCIE W 2024

Nawet o ponad 20% może się zmniejszyć wydobycie węgla przez Bogdankę w tym roku.

BOGDANKA TNIE WYDOBYCIE W 2024

Zarząd Bogdanki odwołał wstępny cel produkcyjny przyjęty na ten rok na poziomie około 9 mln ton węgla handlowego – poinformowała spółka w komunikacie.

Nowy cel produkcyjny mieści się w przedziale około 7-8 mln ton węgla handlowego.

Decyzja oparta jest na podstawie zamówień od krajowych i zagranicznych kontrahentów, w tym w szczególności o zmniejszeniu zapotrzebowania na węgiel ze strony elektrowni należących do Grupy Kapitałowej Enea o prawie milion ton w stosunku do wartości wynikających z obowiązujących na bieżący rok minimalnych wolumenów.

W przypadku wzrostu zapotrzebowania na węgiel energetyczny na rynku, spółka zachowuje możliwość bieżącego reagowania poprzez zwiększenie produkcji w związku z wykonanymi w ubiegłym i bieżącym roku pracami przygotowawczymi” – napisano w komunikacie Bogdanki.

CZYTAJ TEŻ: BOGDANKA MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH (ROZMOWA)

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...