Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BOGDANKA ROŚNIE PO WYNIKACH

BOGDANKA ROŚNIE

Akcje Bogdanki rosną dziś na warszawskim parkiecie. Tak inwestorzy zareagowali na wyniki spółki. Bogdanka poinformowała, że szacuje, że w 2023 roku miała ponad 687 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Spółka zakłada wstępny plan produkcyjny na ten rok na poziomie ok. 9 mln ton.

Z kolei przychody spółki wyniosły prawie 4 mld zł co przełożyło się na wynik EBITDA na poziomie 1 miliard 340 mln zł. W 2022 roku przychody spółki były na poziomie 2 mld 450 mln zł a EBITDA wyniosła wtedy niewiele ponad 610 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: ROSNĄ PRZYCHODY ASBISU

Jak podała spółka w opublikowanym komunikacie jej wyniki za ubiegły rok pozostawały pod presją nieprzewidywanych zdarzeń geologicznych, które miały miejsce pod koniec 2022 r., jak i w pierwszym półroczu 2023 r. oraz wysokich cen czynników produkcji.

Ostateczne wyniki zostaną przedstawione w sprawozdaniu finansowym grupy LW Bogdanka za 2023 rok.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BOGDANKA ROŚNIE PO WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...