Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BOEING ZMNIEJSZA STRATĘ

Boeing zmniejszył stratę w IV kwartale ubiegłego roku, ale na razie wstrzymuje się z prognozami wynikowymi na ten rok ze względu na problem z „odpadającymi drzwiami” w modelach 737 Max 9. W handlu przedsesyjnym akcje boeinga zyskiwały prawie 2%.

BOEING ZMNIEJSZA STRATĘ

Skorygowana strata na akcję wyniosłą 47 centów wobec oczekiwanych przez rynek 78 centów straty.
Przychody potentata branży lotniczej w IV kwartale 2023 wyniosły nieco ponad 22 miliardy, kiedy analitycy spodziewali się prawie miliarda dolarów mniej.

Dyrektor generalny Boeinga Dave Calhoun, który cztery lata temu objął stery giganta lotniczego po dwóch śmiertelnych katastrofach Maxa, ponownie znajduje się pod presją opinii publicznej i amerykańskich śledczych, którzy badają incydent do jakiego doszło 5 stycznia, kiedy w czasie lotu Alaska Airlines odpadła zaślepka zamiast drzwi awaryjnych w Boeingu 737 Max 9.

W zeszłym tygodniu Federalna Administracja Lotnicza zezwoliła flagowym modelom boeinga na ponowne loty, ale stwierdziła, że ​​wstrzyma planowane przez spółkę zwiększenie produkcji, która zgodnie z zamierzeniami producenta miało wzrosnąć do około 50 samolotów miesięcznie w latach 2025 i 2026.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BOEING ZMNIEJSZA STRATĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...