Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

BOEING ZE STRATĄ 5 MLD USD W 2022 R.

Cała branża lotnicza odczuła spowolnienie gospodarcze po pandemii.

BOEING ZE STRATĄ 5 MLD USD W 2022 R.
fot: Boeing

Boeing w 4 kwartale odnotował stratę na poziomie 663 milionów dolarów. W całym 2022 r. strata wyniosła 5 mld dolarów. Władze producenta samolotów nie widzą jednak powodów do zmartwień.

Cała branża lotnicza odczuła spowolnienie gospodarcze po pandemii. Brak kluczowych części wykorzystywanych do produkcji samolotów diametralnie wpłynął na wyniki wszystkich producentów.

Mimo 5 miliardowej straty w 2022 r. Boeing powoli odbudowuje swój portfel i planuje zwiększyć produkcję modeli 737 z 30 do 50 miesięcznie i flagowego Dreamlinera z 5 do 10 miesięcznie w ciągu 2 lat.

Zgodnie z opublikowanym w nocy raportem Boeing wygenerował ponad 9 mld dolarów przychodów ze sprzedaży samolotów komercyjnych, co oznacza 94 procentowy wzrost w porównaniu do roku poprzedniego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BOEING ZE STRATĄ 5 MLD USD W 2022 R.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: