Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

BOEING Z WYNIKAMI LEPSZYMI OD OCZEKIWAŃ

BOEING Z WYNIKAMI LEPSZYMI OD OCZEKIWAŃ
fot: Boeing

Tuż przed rozpoczęciem handlu na amerykańskich giełdach wyniki za pierwszy kwartał pokazał BOEING.

Raport producenta samolotów ma słodko – gorzki smak. Z jednej strony przychody i zyski są wyższe od oczekiwań, z drugiej strony spółka przyznaje się do problemów z produkcją Boeinga 737 Max, czyli flagowego samolotu grupy.

Amerykański producent samolotów wypracował w pierwszym kwartale zysk w wysokości 1 dolara 27 centów na akcje. I był to wynik lepszy o 20 centów od oczekiwań analityków.

Z kolei przychód wyniósł prawie 18 mld dolarów. Analitycy obstawiali, że wynik ten nie przekroczy 17 miliardów 600 milionów dolarów.

W porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku przychody Boeinga wzrosły o 28%. a spółce udało się zmniejszyć stratę netto do 425 mln dolarów.

Wcześniej w firma ujawniła problem z dwoma z ośmiu złączek w części kadłuba niektórych samolotów 737 Max. Spółka ostrzegła, że może to spowolnić dostawy samolotów.
A to ma bardzo duże znaczenie dla przepływów pieniężnych spółki. Klienci płacą bowiem Boeingowi dopiero w momencie dostawy samolotów.

Po ogłoszeniu wyników akcje Boeinga w notowaniu przed sesyjnym wzrosły ponad 3%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

USA

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele spółki Shopify. Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka Apple Inc. (NASDAQ:AAPL), która zyskała...

%d