Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BOEING: $567 MLN ZYSKU W 1H21

Boeing przerwał serię sześciu kwartałów strat dzięki dostawom zamówionych odrzutowców po pandemii, ponieważ po lockdownie gwałtownie wzrósł popyt na podróże lotnicze.

BOEING: $567 MLN ZYSKU W 1H21

Boeing poinformował o swoim pierwszym kwartalnym zysku od prawie dwóch lat. Producent osiągnął zysk netto w wysokości 567 milionów dolarów. Przychody wyniosły prawie 17 miliardów dolarów, w porównaniu z szacunkami analityków na 16,5 miliarda dolarów. Akcje Boeinga wzrosły o 3% na otwarciu po tym, jak firma ogłosiła wyniki.

Producent zanotował wzrost zamówień modeli Boeinga 787 Dreamliner i Boeinga 737 Max. Wotum zaufania dla drugiego z samolotów wyrazili tacy przewoźnicy jak United Airlines i Southwest Airlines. Z powodu katastrof lotniczych tego modelu w 2018 i 2019 roku zginęło 346 osób, maszyny na całym Świecie zostały uziemione do listopada zeszłego roku. Organy regulacyjne zniosły zakaz po tym, jak Boeing wprowadził zmiany w systemie kontroli lotu, który miał związek z katastrofą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

%d