Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

USA

BOEING: $567 MLN ZYSKU W 1H21

Boeing przerwał serię sześciu kwartałów strat dzięki dostawom zamówionych odrzutowców po pandemii, ponieważ po lockdownie gwałtownie wzrósł popyt na podróże lotnicze.

BOEING: $567 MLN ZYSKU W 1H21

Boeing poinformował o swoim pierwszym kwartalnym zysku od prawie dwóch lat. Producent osiągnął zysk netto w wysokości 567 milionów dolarów. Przychody wyniosły prawie 17 miliardów dolarów, w porównaniu z szacunkami analityków na 16,5 miliarda dolarów. Akcje Boeinga wzrosły o 3% na otwarciu po tym, jak firma ogłosiła wyniki.

Producent zanotował wzrost zamówień modeli Boeinga 787 Dreamliner i Boeinga 737 Max. Wotum zaufania dla drugiego z samolotów wyrazili tacy przewoźnicy jak United Airlines i Southwest Airlines. Z powodu katastrof lotniczych tego modelu w 2018 i 2019 roku zginęło 346 osób, maszyny na całym Świecie zostały uziemione do listopada zeszłego roku. Organy regulacyjne zniosły zakaz po tym, jak Boeing wprowadził zmiany w systemie kontroli lotu, który miał związek z katastrofą.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: