Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

BOA PROGNOZUJE KONIEC RAJDU NA AKCJACH

Czy to już koniec wzrostów na światowych rynkach akcji? Bank of America uważa, że sytuacja jest bliska przegrzania.

BOA PROGNOZUJE KONIEC RAJDU NA AKCJACH
LOS ANGELES, USA - APRIL 5, 2014: Bank of America Plaza skyscraper in Los Angeles. The building is 735 ft (224 m) tall and is the 6th tallest building in LA.

Bank of America powołuje się na tzw. regułę szerokości rynku, która sygnalizuje obecnie, że ok. 71 proc. indeksów rynków akcji jest powyżej zarówno 50 jak i dwustu dniowej średniej ruchomej. Przekroczenie 88 proc. byłoby sygnałem sprzedaży.

Agencja Bloomberga zauważa, że po słabszym kwietniu MSCI All-Country World Index w maju znalazł się rekordowo wysoko dzięki powrotowi nadziej na obniżki stóp przez Fed pod koniec tego roku.

Około 68 proc. spółek z indeksu jest notowane powyżej 200 dniowej średniej ruchomej dzięki rozszerzeniu się rajdu wzrostowego poza największe amerykańskie spółki technologiczne.

Również stratedzy Barclays uważają, że rajd wzrostowy jest praktycznie na wyczerpaniu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.