Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BNP PARIBAS: ZN 296 MLN ZŁ, -12% R/R

Zysk netto grupy BNP Paribas Bank Polska w II kwartale 2021 roku spadł do 132 mln zł z 219 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie.

BNP PARIBAS: ZN 296 MLN ZŁ, -12% R/R

Ogólne przychody banku wyniosły 2 mld złotych i są większe o 1 mld 600 mln niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

W I połowie 2021 roku zysk netto grupy BNP Paribas wyniósł 296 mln zł, czyli spadł o 12% w ujęciu rok rocznym.

Wynik z tytułu rezerw na ryzyko prawne związane z kredytami walutowymi wyniósł 187,1 mln zł, czyli był na poziomie zbliżonym do wcześniejszych szacunków banku.
Dodatkowo to jest kolejny bank, któremu przychody z prowizji rosną z kolei przychody odsetkowe spadają. Wynik z prowizji wzrósł o 25% natomiast ten drugi spadł o 1% w ujęciu rok do roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

POLSKA

Pozytywnie wynikami za pierwsze trzy miesiące 2022 roku zaskoczył drugi pod względem wielkości aktywów bank w naszym kraju, czyli Pekao SA.

%d bloggers like this: