Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

BNP PARIBAS POLSKA PODWOIŁO ZYSK

W II kwartale bank PNB Paribas Polska niemal podwoił zysk.

BNP PARIBAS POLSKA PODWOIŁO ZYSK

Zysk netto BNP PARIBAS BANK POLSKA niemal się podwoił. Bank opublikował wyniki za drugi kwartał.

Zysk netto grupy wyniósł ponad 257 milionów złotych i był zgodny z oczekiwaniami rynku. Po pierwszym półroczu zysk netto wyniósł 535 mln zł, i był o 81 proc. wyższy niż rok wcześniej. Do wzrostu zysku przyczynił się przede wszystkim wynik odestkowy, który wyniósł w drugim kwartale 1 mld 150 mln złotych, co oznacza wzrost o 52 procent w porównaniu z drugim kwartałem minionego roku.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI ASBISU NAZNACZONE WOJNĄ

Rezerwa na portfel frankowych kredytów hipotecznych na koniec czerwca wyniosła 1 mld 486 mln zł. Bank podtrzymał, że zaksięguje w lipcu 700 mln zł kosztów wakacji kredytowych przy założeniu, że 50 proc. klientów skorzysta z możliwości zawieszenia wykonania umowy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BNP PARIBAS POLSKA PODWOIŁO ZYSK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że cukier jest drogi i dlaczego rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Romanem Kubiakiem, prezesem Pfeifer & Langen Polska, producenta cukru.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że inflacja przekroczyła 17% rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Łukaszem Tarnawą, głównym ekonomistą Boś Banku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: