Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

BNP PARIBAS BP WIEŚCI STAGNACJĘ W POLSCE

BNP PARIBAS BP WIEŚCI STAGNACJĘ W POLSCE
Beziers - France - 11 July 2020 - Closeup of BNP Paribas sign on bank agency facade

BNP Paribas Bank Polska obniża prognozę wzrostu dla Polski. Wieści, że w tym roku nasza gospodarka znajdzie się w stagnacji.

Według najnowszych prognoz PKB Polski w tym roku wyniesienie równe 0%, wcześniej bank prognozował wzrost o 0.5%.

Analitycy BNP Paribas Bank Polska piszą, że po recesji w pierwszej połowie 2023 roku, krajowa gospodarka wróci na ścieżkę wzrostu w drugiej połowie roku, choć aktywność będzie nabierać rozpędu powoli.

W Przyszłym roku PKB naszego kraju ma urosnąć o 3% a główną siłą napędową naszej gospodarki będzie wzrost konsumpcji gospodarstw domowych. Sprzyjać temu mają rosnące w tempie 3% realne wynagrodzenie i podniesione waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus.

Zdaniem analityków BNP Paribas Bank Polska inflacja na koniec tego roku będzie się wahać w przedziale 6 – 7%, a przyszłoroczny odczyt inflacji uzależniony będzie od utrzymania tarcz na żywność i energię. Ale ich utrzymanie, zdaniem banku, nie gwarantuje zejścia inflacji na koniec 2024 roku poniżej 4%.
BNP Paribas Bank Polska prognozuje, że średnioroczna inflacja w przyszłym roku wyniesie 6.3%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d