Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

BLOOMBERG: BYD WYPRZEDZA TESLĘ

Największym producentem elektryków na świecie w tym roku zostanie BYD – marka, o której wielu z Państwa prawdopodobnie nigdy nie słyszało. Bloomberg prognozuje, że chiński koncern prześcignie w tym roku Teslę.

BLOOMBERG: BYD WYPRZEDZA TESLĘ
źródło: Byd

Chińska firma BYD sama często mówi o sobie, że jest największą firmą, o której większość ludzi nigdy nie słyszała. Ale robi wiele, żeby to hasło zmienić. BYD sprzyja po pierwsze rynek chiński, na którym po pierwsze z powodu nacjonalizmu chińskich konsumentów, a po drugie z powodu niższych w porównaniu do Tesli cen szybko zwiększa sprzedaż. Ale też coraz więcej eksportuje – i tu znów BYD pomagają niższe ceny. Średniej klasy modele marki BYD mają przed opodatkowaniem ceny niższe, niż znacznie mniejszy model S Tesli.

BYD powtarza w tej chwili drogę, którą w latach 80-tych przeszły marki japońskie, a na początku tego wieku koreańskie. Najpierw zdobyły własne, chłonne rynki, a następnie zatrudniły zachodnich stylistów i z powodzeniem weszły na rynki USA i Europy.

Wśród wygranych ekspansji BYD jest już teraz fundusz Berkshire Hathawey prowadzony przez Warrena Buffeta i zmarłego przed miesiącem Charliego Mungera. Berkshire w 2008 roku zainwestował w BYD prawie ćwierć miliarda dolarów. Dziś ta inwestycja jest warta 37 razy więcej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

MOTORYZACJA

Na unijnych antychińskich cłach korzysta Turcja. Chiński koncern BYD, którego reklamy wylewają się z każdego meczu Euro 2024, szykuje się do budowy fabryki swoich...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.