Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

MOTORYZACJA

BLOOMBERG: BYD WYPRZEDZA TESLĘ

Największym producentem elektryków na świecie w tym roku zostanie BYD – marka, o której wielu z Państwa prawdopodobnie nigdy nie słyszało. Bloomberg prognozuje, że chiński koncern prześcignie w tym roku Teslę.

BLOOMBERG: BYD WYPRZEDZA TESLĘ
źródło: Byd

Chińska firma BYD sama często mówi o sobie, że jest największą firmą, o której większość ludzi nigdy nie słyszała. Ale robi wiele, żeby to hasło zmienić. BYD sprzyja po pierwsze rynek chiński, na którym po pierwsze z powodu nacjonalizmu chińskich konsumentów, a po drugie z powodu niższych w porównaniu do Tesli cen szybko zwiększa sprzedaż. Ale też coraz więcej eksportuje – i tu znów BYD pomagają niższe ceny. Średniej klasy modele marki BYD mają przed opodatkowaniem ceny niższe, niż znacznie mniejszy model S Tesli.

BYD powtarza w tej chwili drogę, którą w latach 80-tych przeszły marki japońskie, a na początku tego wieku koreańskie. Najpierw zdobyły własne, chłonne rynki, a następnie zatrudniły zachodnich stylistów i z powodzeniem weszły na rynki USA i Europy.

Wśród wygranych ekspansji BYD jest już teraz fundusz Berkshire Hathawey prowadzony przez Warrena Buffeta i zmarłego przed miesiącem Charliego Mungera. Berkshire w 2008 roku zainwestował w BYD prawie ćwierć miliarda dolarów. Dziś ta inwestycja jest warta 37 razy więcej.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Grupy MCI rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Ewą Ogryczak, wiceprezeską MCI.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O uldze na ekspansję za 2023 rok rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Radosławem Żukiem z Kancelarii Żuk Pośpiech.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowym zysku Bogdanki rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Kasjanem Wyligałą, prezesem LW Bogdanka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak bardzo przytłaczająca dla polskiego przedsiębiorcy jest ogromna liczba zmian w przepisach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Jackiem Kowalczykiem z Grant...