Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

BLOKADA KALININGRADU ZŁAGODZONA. LITWA PRZEPUŚCI ROSYJSKĄ KOLEJ

Litwa przepuści rosyjskie pociągi – blokada Kaliningradu złagodzona przez Parlament Europejski.

BLOKADA KALININGRADU
Kaliningrad, foto: pixabay.com

Blokada Kaliningradu została złagodzona. Komisja Europejska ugięła się pod naporem Rosji i zezwoliła na transport towarów przez terytorium UE do Kaliningradu. Ale ograniczenia pozostają.

Blokada Kaliningradu – zielone światło dla kolei

Komisja Europejska opublikowała wytyczne dla państw członkowskich dotyczące tranzytu towarów z Rosji w związku z nałożonymi na ten kraj sankcjami za inwazję na Ukrainę. Wynika z nich, że Rosja może przewozić koleją towary objęte sankcjami do i z Obwodu Kaliningradzkiego przez terytorium UE. Transport drogowy jest dalej zabroniony.

CZYTAJ TEŻ: BAN NA KLOCKI. LEGO OSTATECZNIE WYCOFUJE SIĘ Z ROSJI

Jednak Komisja Europejska w przypadku transportu kolejowego zachowała prawo do kontroli, czy wielkość tranzytu mieści się w średnich historycznych z ostatnich 3 lat, w szczególności odzwierciedlając rzeczywisty popyt na towary podstawowe w miejscu przeznaczenia, oraz czy nie występują nietypowe przepływy lub wzorce handlowe, które mogłyby spowodować obchodzenie przepisów. Tranzyt towarów i technologii objętych sankcjami wojskowymi i podwójnego zastosowania jest w każdym przypadku całkowicie zabroniony – niezależnie od środka transportu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BLOKADA KALININGRADU ZŁAGODZONA. LITWA PRZEPUŚCI ROSYJSKĄ KOLEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: