Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

BLIŻEJ DO ENERGETYKI BEZ KOPALŃ

Kolejny wystrzał na spółkach energetycznych. Tym razem w euforię inwestorów wprowadziła informacja o powołaniu specjalnego zespołu ds. wydzielenia aktywów węglowych.

FIRMY ENERGETYCZNE
foto: pexels.com

Jak wynika z zarządzenia ministra, w skład zespołu wejdą przedstawiciele dwóch ministerstw: – aktywów państwowych i przemysłu.

Zespół zajmie się analizą uwarunkowań wydzielenia aktywów węglowych ze spółek z udziałem Skarbu Państwa sektora energetycznego, opracowania rekomendacji w zakresie zmian legislacyjnych, współpraca ze spółkami oraz ustalenie kręgu podmiotów odpowiedzialnych za realizację operacji.

Powołanie zespołu kończy chyba ostatecznie dywagacje na temat tego co stanie się z kopalniami, które na stanie mają firmy energetyczne.

Komunikacja rządu w tej sprawie początkowo była niezrozumiała i wprawiała inwestorów w zakłopotanie.
Ministerstwo Przemysłu, któremu podlegają kopalnie chciało je dosłownie przyspawać do elektrowni. Weto postawiło Ministerstwo Aktywów Państwowych. Ostatecznie oba resorty zdecydowały na wydzielenie aktywów węglowych ze spółek energetycznych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.