Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

BLACK FRIDAY W CIENIU OMNIBUSA

Zainteresowanie Black Friday w Polsce zbliża się do średniej europejskiej, blisko 2/3 Polaków planuje skorzystać z Black Friday i Cyber Monday. Jednak jak ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów klient musi dostać pełną informację o oferowanych obniżkach cen.

SPRZEDAŻ DETALICZNA W POLSCE
foto: pexels.com

Jak przypomniał Urząd, od początku roku przedsiębiorcy, którzy informują o obniżce ceny towaru lub usługi, mają obowiązek podawać najniższą cenę z 30 dni przed obniżką, co wynika z unijnej dyrektywy Omnibus. Zaznaczył, że nowe przepisy umożliwią klientom sprawdzenie, czy oferowane w ramach Black Friday i Cyber Monday promocje, faktycznie są okazją.

Tymczasem sezon rabatowy zapowiada się dobrze: 60 proc. Polaków chce w tym okresie robić promocyjne zakupy. Szukają wysokich przecen, a o te będzie trudniej, choćby z powodu zmiany prawa – podaje poniedziałkowa “Rzeczpospolita”.

Teraz, dzięki dyrektywie Omnibus, firmy muszą podczas promocji podawać najniższą cenę z ostatnich 30 dni, co stawia pod znakiem zapytania atrakcyjność wielu akcji promocyjnych.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

PRAWO

Ustawa o Sądzie Najwyższym niekonstytucyjna. To jest ta ustawa, która miała uruchomić środki z Krajowego Planu Odbudowy.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

%d