Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TRANSKRYPCJA WYWIADU

BIZNES NARCIARSKI CZEKA NA FERIE (ROZMOWA)

O tym jak wygląda tegoroczny sezon narciarski rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Mirosławem Batorem ze Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej.

BON TURYSTYCZNY DLA DZIECKA
foto: pixabay.com

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Pytanie brzmi, jak biznesowo ten sezon wypadnie w tym roku w porównaniu z ubiegłym? Wygląda na to, że ze śniegiem jest zdecydowanie lepiej. A będziemy o tym rozmawiać z kimś, kto ma w sprawy śniegowe i biznesowe związane z turystyką znakomity wgląd. Mirosław Bator, Szczyrkowska Izba Gospodarcza. Witam bardzo serdecznie.

MIROSŁAW BATOR, SZCZYRKOWSKA IZBA GOSPODARCZA: Witam panie redaktorze, witam Państwa.


TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ

NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24


RM: Podglądałem trochę kamerami internetowymi co dzieje się w Szczyrku. Widziałem usypane góry sztucznego śniegu, bo ten naturalny jest, ale oczywiście to jest warstwa trochę za mała dla narciarzy. Tak wygląda Szczyrk w tej chwili. Czy są miejsca na przyszły tydzień?

MB: Tak, jeszcze są. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że już te mniejsze ośrodki, pensjonaty już są w zasadzie w stu procentach zapełnione. Te większe jeszcze oczekują na korektę pobytów, ale to dosłownie zmienia się z godziny na godzinę. Tak, że myślę, że do soboty już będzie pełne obłożenie wszystkich obiektów w Szczyrku.

RM: Jak wyglądają rezerwacje na resztę sezonu ferii zimowych, szkolnych?

BIZNES NARCIARSKI CZEKA NA FERIE (ROZMOWA)
źródło: BIZNES24

MB: I tutaj jest taka sytuacja dosyć dynamiczna, ponieważ wszystko będzie zależało od tego, jak nam dopisze śnieg. W tej chwili widzę, że czy w nocy, czy teraz widać, że unoszą się tumany śniegu nad ośrodkami narciarskimi, także wszyscy śnieżną. Będzie uruchomiony drugi odcinek wyciągu Centralnego Ośrodka Sportu na Skrzyczne, ponieważ tam trwały remonty i rozbudowa ośrodka Na Dolinach także, ale już jest wszystko ośnieżone i w sobotę będzie uruchomiony ten odcinek. Natomiast wszystkie inne – Szczyrkowski Ośrodek Narciarski czy Arena Beskid, wszystkie już są w gotowości i czekają na naszych gości.

RM: Ale rozumiem, ceny są wyższe, niż przed rokiem. Na ile inflacja utrudnia turystom przyjazd?

MB: Znaczy, może nie utrudnia, ponieważ wszyscy wiedzą, że wiadomo, poszły ceny w górę troszeczkę. No, różnie to jest z tym. Zależy, kto jaki ma obiekt, jaki sprzęt, czym grzeje pomieszczenia itd. Natomiast, no tutaj wszystko zależy od tego, czy ta temperatura i ta pogoda się utrzyma, czy znowu przyjdzie jakieś nagłe ocieplenie i po prostu ludzie będą wtedy rezygnowali. Ale miejmy nadzieję, że przez ten miesiąc to wytrzyma. Zresztą podkład w górach jest bardzo dobry, ponieważ wcześniej przez ponad tydzień padał deszcz, później przyszły przymrozki, więc podkład, taki gruntowy jest idealny. No i ja myślę, że jeżeli nawet nie spadnie śnieg to to, co nasypią ośrodki narciarskie, to powinno wytrzymać do końca kwietnia.

RM: Byłoby fantastycznie. A proszę mi powiedzieć, jak spodziewacie się, że ta zima wypadnie w porównaniu z poprzednią? Czy w zeszłym roku dało się zarobić? Czy wzrost kosztów pochłonął cały zysk i wyszliście na zero? Jakie są oczekiwania w tym roku?

MB: W zeszłym roku już wiadomo było, że niestety, ale jeszcze ślad po tej pandemii. W związku z tym nie było takich zarobków, jakich się tutaj ludzie spodziewali. Natomiast wydaje mi się, że ten rok już jest i będzie na in plus. No, bo przecież trzeba z czegoś żyć, a my żyjemy tutaj głównie zimą, aczkolwiek latem również już jest coraz więcej tych sportów letnich, rowerowych itd. Także Szczyrk w zasadzie żyje cały czas. No, ale zawsze może być lepiej.

RM: Mirosław Bator, Szczyrkowska Izba Gospodarcza. Dziękujemy bardzo serdecznie, trzymamy kciuki za sezon.
 
MB: Dziękuję.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BIZNES NARCIARSKI CZEKA NA FERIE (ROZMOWA)

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...