Connect with us

Hi, what are you looking for?

KRYPTO

BITCOIN PRZEBIŁ 50 TYS. USD

Po weekendzie wszyscy entuzjaści krypto doczekali się wyceny bitcoina powyżej 50 tys. dolarów za token. Pierwszy raz taka wycena za kryptowalutę miała miejsce 17 lutego tego roku.

Bitcoin wraca na tory wzrostów, porównywalnych z tymi co miały miejsce początkiem 2021. Ten rok jest rekordowym pod względem wzrostów rynkowych cen za tokeny w przypadku większości kryptowalut. Bitcoin po raz 4ty w tym roku przebija wycenę 50 tys. dolarów za sztukę. Od początku roku jest to wzrost o 81%. Obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić 51 785 dolary.

Na fali wzrostowej jest także druga najwyżej wyceniana kryptowaluta Ethereum, która osiąga wycenę 3940 dolarów za token. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, bardzo niewiele brakuje, żeby obie krypto przebiły swoje szczyty osiągane w maju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.