Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

BITCOIN NAJDROŻSZY OD PONAD DWÓCH LAT

BITCOIN NAJDROŻSZY
foto: pixabay.com

Notowania bitcoina przebiły poziom 50 tys. dolarów. Ostatni raz najpopularniejsza kryptowaluta świata wyceniana była tak wysoko w grudniu 2021 roku.

Notowania kryptowaluty napędzają ETF-y typu spot na bitcoina, do których napływają nadal setki milionów dolarów. Pomimo że od ich uruchomienia minął już miesiąc, w ostatnim tygodniu fundusze pozyskały ponad 1 mld dolarów.

Według danych Bloomberg Intelligence dwa czołowe ETF-y na bitcoina od Black Rock i Fidelity były w ostatnim miesiącu najpopularniejszymi giełdowymi funduszami w Stanach Zjednoczonych. Od ich uruchomienia przyciągnęły do siebie w sumie ponad 7,5 mld dolarów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...