Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

BITCOIN LEGALNĄ WALUTĄ W SALWADORZE

O 13% w ciągu ostatniej doby wzrosły notowania bitcoina, ponownie przebijając poziom 37 tys. dolarów za token.
Notowania najpopularniejszej kryptowaluty świata podbiła informacja o tym, że Salwador jako pierwszy kraj na ąwiecie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy w tym środkowoamerykańskim kraju.

BITCOIN LEGALNĄ WALUTĄ W SALWADORZE

W środę salwadorski parlament przyjął ustawę, która uczyniła bitcoina za prawny środek płatniczy. Między innymi oznacza to, że ceny w sklepach w tym kraju mogą być podawane w bitcoinach, a za pomocą tej cyfrowej waluty można płacić też podatki.
Salwador nie posiada własnej waluty, a jedynym środkiem płatniczym w tym kraju był amerykański dolar. Do wczoraj.

Jak czytamy w ustawie przyjętej przez salwadorskich prawodawców nowe prawo ma uregulować bitcoina jako nieograniczony prawny środek płatniczy, nieograniczony w każdej transakcji i z dowolnym tytułem, którego realizacji wymagają publiczne lub prywatne osoby fizyczne lub prawne”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KRYPTO

Trwa run na kryptowaluty. Bitcoin i ethereum, dwie najpopularniejsze cyfrowe waluty na Świecie ustanowiły we wtorek nowe rekordy.

FIRMA

Kampania Niezwalniam.pl w kontekście rosnącej niepewności biznesowej, ma na celu rzeczywiste wsparcie przedsiębiorstw w elastycznym zarządzaniu zasobami ludzkimi, stawiając w centrum pracownika i długoterminowe...

KRYPTO

Akcje pierwszego amerykańskiego funduszu giełdowego powiązanego z bitcoinami wzrosły o 3 proc. podczas wtorkowego debiutu giełdowego.

GPW

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Rynek e-commerce Polsce, ile jest wart? I czy wart jest na tyle dużo, aby uzasadniało to walkę światowych gigantów o swoje...