Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

BITCOIN LEGALNĄ WALUTĄ W SALWADORZE

O 13% w ciągu ostatniej doby wzrosły notowania bitcoina, ponownie przebijając poziom 37 tys. dolarów za token.
Notowania najpopularniejszej kryptowaluty świata podbiła informacja o tym, że Salwador jako pierwszy kraj na ąwiecie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy w tym środkowoamerykańskim kraju.

W środę salwadorski parlament przyjął ustawę, która uczyniła bitcoina za prawny środek płatniczy. Między innymi oznacza to, że ceny w sklepach w tym kraju mogą być podawane w bitcoinach, a za pomocą tej cyfrowej waluty można płacić też podatki.
Salwador nie posiada własnej waluty, a jedynym środkiem płatniczym w tym kraju był amerykański dolar. Do wczoraj.

Jak czytamy w ustawie przyjętej przez salwadorskich prawodawców nowe prawo ma uregulować bitcoina jako nieograniczony prawny środek płatniczy, nieograniczony w każdej transakcji i z dowolnym tytułem, którego realizacji wymagają publiczne lub prywatne osoby fizyczne lub prawne”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.