Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KRYPTO

BITCOIN LEGALNĄ WALUTĄ W SALWADORZE

O 13% w ciągu ostatniej doby wzrosły notowania bitcoina, ponownie przebijając poziom 37 tys. dolarów za token.
Notowania najpopularniejszej kryptowaluty świata podbiła informacja o tym, że Salwador jako pierwszy kraj na ąwiecie uznał bitcoina za prawny środek płatniczy w tym środkowoamerykańskim kraju.

BITCOIN LEGALNĄ WALUTĄ W SALWADORZE

W środę salwadorski parlament przyjął ustawę, która uczyniła bitcoina za prawny środek płatniczy. Między innymi oznacza to, że ceny w sklepach w tym kraju mogą być podawane w bitcoinach, a za pomocą tej cyfrowej waluty można płacić też podatki.

Salwador nie posiada własnej waluty, a jedynym środkiem płatniczym w tym kraju był amerykański dolar. Do wczoraj.

Jak czytamy w ustawie przyjętej przez salwadorskich prawodawców nowe prawo ma uregulować bitcoina jako nieograniczony prawny środek płatniczy, nieograniczony w każdej transakcji i z dowolnym tytułem, którego realizacji wymagają publiczne lub prywatne osoby fizyczne lub prawne”.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BITCOIN LEGALNĄ WALUTĄ W SALWADORZE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Po upadku FTX bitcoin najniżej od dwóch lat.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach w polskim prawie holdingowym rozmaiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 Z Urszulą Brzezińską-Grzędą, adwokatem w kancelarii ALTO.

BIZNES I POLITYKA

O tym, że katastrofa ekologiczna na Odrze niemal z dnia na dzień odcięła dużą grupę przedsiębiorców od możliwości zarabiania pieniędzy, mówiliśmy w BIZNES24 na...

Bez kategorii

W czwartek prezydent podpisał ustawę o dodatku węglowym. W myśl nowych przepisów 3 tys. zł przysługiwać będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania...

%d bloggers like this: