Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BIOTON ZE SŁABYMI WYNIKAMI W TYM ROKU

Jednak na biotechnologii i produkcji leków można stracić. Bioton zalicza stratę w pierwszym półroczu wobec 13 mln zł zysku rok wcześniej.

BIOTON ZE SŁABYMI WYNIKAMI W TYM ROKU

Bioton to firma biotechnologiczna zajmująca się produkcją doustnych leków przeciwcukrzycowych, insuliny i innych leków.

Bioton odnotował 1 mln 400 tys. zł starty w pierwszej połowie 2021 roku wobec 13 mln zł zysku netto w zeszłym roku. Przychody spółki znacząco spadły i sięgnęły 73 mln zł wobec wobec 87,29 mln zł rok wcześniej. Pomimo zanotowanej starty netto, zysk operacyjny firm jest na plusie i wyniósł 2 mln i 750 tys. zł, a to za sprawą nie wliczenia do wyniku netto odpisów z tytułu amortyzacji.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...