Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

Biomed Lublin podaje wyniki za pierwsze półroczu 2021 roku, ale najciekawszą informacją jest otrzymana dotacja od PARP na budowę centrum innowacji biotechnologicznych.

Przychody z sprzedaży w pierwszej połowie roku wyniosły 20 mln zł, w zeszłym roku w tym okresie przychody wyniosły 19 mln zł. Wynik zysku netto wyniósł prawie 2 mln zl i również był wyższy o milion złotych w stosunku do zeszłego roku. Spółka swoją sprzedaż bazuje na produkcji leków Distreptazy, Onko BCG i Szczepionki BCG 10. Strategia spółki na 2022 rok zakłada komercjalizację leku Onko BCG w Szwajcarii, a rok później na niemieckim rynku.

To właśnie tego leku dotyczy dotacja otrzymana od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która wyniosła ponad 43 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum innowacji biotechnologicznej, w którym będzie zlokalizowany dział Badań i Rozwoju, a także linia produkcyjna leku Onko BCG. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę prawie 72 mln zł, a kwota dotacji stanowi 60% kosztów kwalifikowanych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.