Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

Biomed Lublin podaje wyniki za pierwsze półroczu 2021 roku, ale najciekawszą informacją jest otrzymana dotacja od PARP na budowę centrum innowacji biotechnologicznych.

BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

Przychody z sprzedaży w pierwszej połowie roku wyniosły 20 mln zł, w zeszłym roku w tym okresie przychody wyniosły 19 mln zł. Wynik zysku netto wyniósł prawie 2 mln zl i również był wyższy o milion złotych w stosunku do zeszłego roku. Spółka swoją sprzedaż bazuje na produkcji leków Distreptazy, Onko BCG i Szczepionki BCG 10. Strategia spółki na 2022 rok zakłada komercjalizację leku Onko BCG w Szwajcarii, a rok później na niemieckim rynku.

To właśnie tego leku dotyczy dotacja otrzymana od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która wyniosła ponad 43 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum innowacji biotechnologicznej, w którym będzie zlokalizowany dział Badań i Rozwoju, a także linia produkcyjna leku Onko BCG. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę prawie 72 mln zł, a kwota dotacji stanowi 60% kosztów kwalifikowanych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Orlen zarabia na gigantycznym wzroście cen paliw. Zyska największego producenta i dystrybutora paliw wyniósł w II kwartale aż 3.7 miliarda złotych.

POLSKA

Grupa Kęty ponownie w WIG20, spółka wraca po 15 latach.

GPW

Gigantyczny zysk Arctic Paper, największego producenta papieru w Polsce. Spółka zanotowała między kwietniem a czerwcem ponad ćwierć miliarda złotych zysku netto - prawie dwa...

GPW

mBank mocno traci po wynikach. Kurs od rana spadał o niemal 3 procent.

%d bloggers like this: