Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

Biomed Lublin podaje wyniki za pierwsze półroczu 2021 roku, ale najciekawszą informacją jest otrzymana dotacja od PARP na budowę centrum innowacji biotechnologicznych.

BIOMED LEKKO LEPSZE WYNIKI NIŻ ROK TEMU, ALE WAŻNIEJSZA JEST DOTACJA

Przychody z sprzedaży w pierwszej połowie roku wyniosły 20 mln zł, w zeszłym roku w tym okresie przychody wyniosły 19 mln zł. Wynik zysku netto wyniósł prawie 2 mln zl i również był wyższy o milion złotych w stosunku do zeszłego roku. Spółka swoją sprzedaż bazuje na produkcji leków Distreptazy, Onko BCG i Szczepionki BCG 10. Strategia spółki na 2022 rok zakłada komercjalizację leku Onko BCG w Szwajcarii, a rok później na niemieckim rynku.

To właśnie tego leku dotyczy dotacja otrzymana od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która wyniosła ponad 43 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę centrum innowacji biotechnologicznej, w którym będzie zlokalizowany dział Badań i Rozwoju, a także linia produkcyjna leku Onko BCG. Wartość inwestycji została przewidziana na kwotę prawie 72 mln zł, a kwota dotacji stanowi 60% kosztów kwalifikowanych.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.