Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

BILANS HANDLU ZAGRANICZNEGO NIEMIEC NA PLUSIE

Niemcy odbijają się po pandaemi. Z bilansu handlu zagranicznego wynika że w maju eksport większy o 0.3%, natomiast import wzrasta o 3.4% w stosunku do kwietnia tego roku.

Ogólna wartość handlu wzrosła o ponad 12 i pół miliarda euro. Niestety, taki wynik jest poniżej prognoz, które zakładały bilans na poziomie 16 miliardów euro. W kolejnych miesiącach Niemcy zakładają kolejne wzrosty w bilansie handlowy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Inflacja w niemieckim przemyśle coraz wyższa. Jak podał urząd statystyczny Destatis, wyniosła ona we wrześniu 14.2 proc, w ujęciu rok do roku. Analitycy oczekiwali...

CENY

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od 28 lat i we wrześniu przekroczyła 4 procent - podał Federalny Urząd Statystyczny.

EUROPA

Zamówienia w niemieckim przemyśle mocno poniżej szacunków. W sierpniu spadły o 7.7% procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Prognozy zakładały ponad dwuprocentowy spadek.

UE

Socjaldemokraci z SPD wygrali wybory do Bundestagu. Zdobyli 25.7 procent głosów. Drudzy za nimi byli chadecy z CDU/CSU, którzy zdobyli 24.1 procent głosów -...