Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

BILANS HANDLU ZAGRANICZNEGO NIEMIEC NA PLUSIE

BILANS HANDLU ZAGRANICZNEGO NIEMIEC NA PLUSIE

Niemcy odbijają się po pandaemi. Z bilansu handlu zagranicznego wynika że w maju eksport większy o 0.3%, natomiast import wzrasta o 3.4% w stosunku do kwietnia tego roku.

Ogólna wartość handlu wzrosła o ponad 12 i pół miliarda euro. Niestety, taki wynik jest poniżej prognoz, które zakładały bilans na poziomie 16 miliardów euro. W kolejnych miesiącach Niemcy zakładają kolejne wzrosty w bilansie handlowy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Niemczech może nastąpić recesja rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr hab. Sebastianem Płóciennikiem z Ośrodka Studiów Wschodnich ABiF Vistula.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zamiarze wycofania się z Polski platformy Shopee rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Borysem Skrabą, prezesem Strix.

OTOCZENIE MAKRO

Niemcy poradzili sobie z wysoką inflacją? Inflacja konsumencka w grudniu wyniosła 8.6 procent - duż mniej, niż listopadowe 10 procent. Rynek spodziewał się spadku,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O otwarciu Chin i wymogach podróży zagranicznej do Państwa Środka rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Andrzejem Juchniewiczem, szefem Biura Handlowego PAIH w...

%d bloggers like this: